Aplikace

S uplatněním a použitím elektrických topných kabelů se setkáváme prakticky ve všech průmyslových odvětvích, stavebnictví nebo dopravě.

V průmyslových odvětvích nachází své uplatnění při výrobě nafty, benzínu a souvisejích skladových zařízeních, petrochemickém průmyslu, rafinériích, pharmaceutické výrobě, produkci atomové energie, úpravě vody, zpracování odpadů, potravinářském průmyslu, ohřevu technologických linek atd.

Důležitou úlohu mají topné kabely ve stavebnictví jako velmi komfortní a úsporný topný systém (elektrické podlahové vytápění rodinných a bytových domů nebo komerčních prostor). Pro velmi jednoduchou instalaci a spolehlivý provoz jsou oblíbené při ochraně vodovodních nebo odpadních potrubí proti zamrznutí, či ochraně střešních konstrukcí proti tvorbě rampouchů.

V dopravě je možné elekrické topné kabely instalovat pro ochranu venkovních ploch nebo železničních tratí před sněhem a náledím. Jedná se o komplexní systémy, který předcházejí újmám na lidském zdraví a majetkovým škodám souvisejícím s pohybem dopravních prostředků.